Koncept restaurace MG je pohledem na téměř 30letou praxi šéfkuchaře a spolumajitele Miroslava Grusze. Italská, středomořská a česká kuchyně v unikátním prostředí, moderní designové budovy, která je součástí letiště v Mladé Boleslavi. Jídla na menu přirozeně přicházejí a odcházejí podle dostupnosti sezonních surovin. Čerstvé suroviny, současná i tradiční kuchařská úprava, příjemná a profesionální obsluha. Vinné menu obsahuje přes 190 druhů vín. Některá exkluzivní vína můžete ochutnat i po sklenici, a to díky unikátní metodě Coravin. Komplex nabízí ubytování v luxusních apartmánech a u hotelu je možnost dobíjení 4 elektromobilů, 2 stojany jsou pro značku Tesla a 2 pro ostatní elektromobily. Salonek až pro 12 až 16 osob je vhodný pro uzavřená obchodní jednání. Druhé patro budovy nabízí salonek s terasou a s výhledem na letiště, který je vhodný k pořádání privátních akcí.

Šéfkuchař Miroslav Grusz za svou bohatou kariéru pracoval po boku vynikajících šéfkuchařů, kteří se podepsali na jeho rukopisu. Po absolvování kuchařské školy začínal pracovat v pražském hotelu Renaissance, kde získal první kuchařské zkušenosti pod vedením Zdeňka Pohlreicha. Následně zamířil do svého prvního zahraničního angažmá – hotelu Marriott v Curychu.

Po návratu nastoupil do restaurace Allegro v pražském hotelu Four Seasons. Tady se postupně potkal s absolutní špičkou světové gastronomie Vitem Mollicou a Andreou Accordim, s nímž byl také u toho, když Allegro získalo michelinskou hvězdu, první v České republice a ve střední Evropě. Zde také nalézá vášeň a lásku pro italskou kuchyni, která přetrvává dodnes. Další kroky ho vedly přirozeně do Itálie. V restauraci Palagio hotelu Four Seasons ve Florencii opět po boku Vity Mollica (1 hvězda Michelin) pracoval jako zástupce šéfkuchaře.

Po návratu do Česka strávil 4 roky v pražském hotelu Augustine, který byl součástí exkluzivního řetězce Rocco Forte Hotels, kde se postupně propracoval na pozici šéfkuchaře. Restaurace pod vedením Miroslava Grusze byla v ročence magazínu EURO vyhlášená třetí nejlepší fine dining restaurací v Praze. Další angažmá vedlo do vyhlášené pražské restaurace Aromi (známého ambasadora italské gastronomie Riccarda Lucque), kde jako šéfkuchař mohl naplno uplatnit své zkušenosti ze zahraničí, kreativitu a cit pro suroviny. Pod jeho vedením restaurace Aromi dvakrát obhájila prestižní ocenění Michelin Bib Gourmand.

Otevření vlastní restaurace nesoucí iniciály MG je vyvrcholením bohaté profesní kariéry. Italská a středomořská kuchyně se snoubí s českou kuchyní, která přirozeně patří do repertoáru Miroslava Grusze. A jak sám rád říká: „Jídlo je nesmírně důležité z kulturního hlediska. Tradiční kuchyně vždy reflektovala obraz národa a neměli bychom na ni zapomínat. Česká kuchyně nabízí nesmírně pestrý a bohatý svět a širokou paletu jídel a chutí. Podle mého názoru si zaslouží respekt a vždy by měla být připravovaná se značnou dávkou patriotismu v srdci. Naše pojetí české kuchyně vychází z českých ingrediencí a chutí, které vyvolávají nostalgické vzpomínky a přivádějí na scénu chutě, které jsou nám blízké.“

Restaurace MG byla v roce 2017 oceněna jako 3. nejlepší restaurace v kategorii Mimopražské podniky v ČR mezi TOP restauracemi. V roce 2018 se umístila jako druhá nejlepší mimopražská restaurace podle magazínu Foodology a podle odborníků v Maurerově výběru Grand Restaurant jako 20. nejlepší restaurace.

 

 

Těšíme se na Váši návštěvu!

MG team / Mirek, David, Honza, Jirka, Petra a Kamila